Certyfikat

kliknij po więcej informacji

Otrzymaliśmy tytuł
"Bezpieczna Szkoła"

Projekt edukacyjny
LIBRUS

Strona logowania do dziennika

Informacje
certyfikat Ja Czytam

Sukcesy szkoły
Adres szkoły
Społeczna Szkoła Podstawowa Integracyjna
nr 100 STO
ul. Bogusławskiego 6a
tel.0226696225; 504257199
Dyrektor: ttatkowski@o2.pl
Sekretariat: sekretariatgim14sto@op.pl

konto bankowe:
BANK PKO:
39102010260000190202234086
Przekaż na 1% podatku
Konkurs

Najlepsza szkolna witryna
internetowa w konkursie
Interkl@syWydarzenia

Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018

W piątek, 22 czerwca w budynku na ul. Bogusławskiego odbyło się uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018. Rozpoczęło się tradycyjnie odśpiewaniem hymnu państwowego i przemówieniem Dyrektora Szkoły, Tomasza Tatkowskiego skierowanym do uczniów, nauczycieli i rodziców. Uczniowie klas 7 Szkoły Podstawowej oraz 2. Gimnazjum zostali promowani odpowiednio do klas 8. i 3. Absolwenci odebrali świadectwa ukończenia nauki w gimnazjum.
Nauczyciele nagrodzili tych, którzy przez cały rok sumiennie pracowali, i wręczyli im nagrody przedmiotowe. Poznaliśmy także uczniów z najwyższą średnią ocen w tym roku szkolnym. Są to: Jeremi Dawid z kl. 3b i Jakub Sobiecki z kl. 3a. W nagrodę za ciężką, całoroczną pracę uczniowie otrzymali czytniki książek. Jakub odebrał również nagrodę za najlepszy wynik z egzaminu gimnazjalnego w historii szkoły. Dodajmy, że jest on także trzykrotnym laureatem Wewnątrzszkolnego Konkursu z Języka Polskiego.
Wszystkim: Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom oraz Pracownikom Szkoły życzymy udanych i bezpiecznych wakacji! A po wakacjach powrotu do szkoły z uśmiechem na twarzy!
Dziękujemy Panu Marcinowi Etienne, tacie naszych dwóch absolwentek za zdjęcia.

Anna Fligiel-Żuczek

Pożegnanie klas trzecich gimnazjum 2017/2018

20 czerwca pożegnaliśmy trzecioklasistów. Uroczystość rozpoczęła się od musicalu przygotowanego przez naszych uczniów w reż. Mikołaja Łukasiewicza, ucznia kl. 3a. Następnie obejrzeliśmy filmy pożegnalne klas trzecich, po których uczniowie dziękowali Dyrekcji i swoim Wychowawcom, paniom Annie Fligiel- Żuczek i Bożenie Krzyżanowskiej. Klasy drugie zaprezentowały również swoje filmy - niespodzianki dla starszych kolegów, wręczyli im również pamiątkowe antyramy i własnoręcznie wykonane karykatury. Uczniowie klas siódmych podarowali słodkie niespodzianki. Na zakończenie uroczystości wystąpiła Pani Danuta Sobiecka, która, w imieniu wszystkich Rodziców uczniów klas trzecich, podziękowała wszystkim nauczycielom. Uroczystości zakończył poczęstunek z pysznym tortem.
Absolwentom naszej szkoły życzymy wielu sukcesów! I zapraszamy! Drzwi szkoły są zawsze dla Was otwarte!

Program WARTOŚCI w roku szkolnym 2017/2018

W tym roku szkolnym w ramach Programu WARTOŚCI skoncentrowaliśmy się na dwóch wartościach: SAMODYSCYPLINA i ODPOWIEDZIALNOŚĆ. Podjęliśmy szereg różnorodnych działań, które miały nam pomóc zrozumieć nie tylko definicje, ale przede wszystkim relacje międzyludzkie. Oglądalismy filmy i prowadzilismy dyskusje wokół obrazów: „Mój biegun”, „Dwie korony”, „Cudowny chłopak”, „Życie animowane”. Zorganizowaliśmy wyjście do teatru na spektakl pt. „Niedźwiedź Wojtek”. Odbyły się także spotkania z ludźmi, którzy te wartości omawiali z różnych perspektyw, np. spotkanie z policjantem (odpowiedzialność młodzieży wobec prawa i bezpieczeństwo w sieci), z założycielem szkoły nurkowania (odpowiedzialność za środowisko naturalne, ze szczególnym uwzględnieniem środowiska wodnego), z organizatorami akcji „Rowerowy maj” (odpowiedzialność na drodze). Warsztaty Eko Trendy skierowały uwagę naszych uczniów na problemy świadomej konsumpcji, odpowiedzialność za rzeczy. W tym roku w szkole segregujemy świadomie odpady, na korytarzu pojawiły się kolorowe kosze oraz została przeprowadzona kampania informacyjna. Uczeń klasy 2a, Mikołaj Smura opowiedział o swojej przygodzie z harcerstwem. Dał przykład, jak samodyscyplina i odpowiedzialność pozwoliła mu realizować pasję. Klasy siódme wzięły udział w Ogólnopolskim projekcie „WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE. Z książką w świat wartości” i analizowały wybrane opowiadania z książki „Gorzka czekolada”, m.in. z uwzględnieniem wartości: samodyscyplina, odpowiedzialność. Przeprowadziliśmy na terenie szkoły kilka akcji charytatywnych na rzecz potrzebujących. Dyskutowaliśmy żywo podczas lekcji wychowawczych. Szkolny zespół teatralny przygotował też spektakl „O kobietach, które zmieniły świat”. Odbyły się także dwa spotkania podsumowujące w I i II semestrze poprowadzone przez panią psycholog, Martę Jankowską. Cała społeczność szkolna była włączona i zaangażowana w realizację programu WARTOŚCI.

Lekcja w Kinie MURANÓW

19 czerwca, tuż przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie klas 7 oraz gimnazjum wybrali się na Lekcję w Kinie do MURANOWA. Na wielkim ekranie obejrzeli nagrodzony ośmioma Oskarami obraz pt. „Slumdog. Milioner z ulicy” (reż. Dany Boyle) oraz wysłuchali przygotowanej przez organizatorów seansu prelekcji. Scenariusz filmu autorstwa Simona Beaufoya oparty został na kanwie powieści „Slumdog. Milioner z ulicy” autorstwa indyjskiego pisarza, Vikasa Swarupa. Obraz porusza problemy odpowiedzialności moralnej za decyzje, które podejmujemy wobec samych siebie oraz w relacjach z innymi. Jak odebrali go młodzi widzowie? To ciekawy film. Ukazuje trud życia w biedzie i w ciągłym strachu. Bardzo mi się podobał, jest warty obejrzenia i poleciłbym go każdemu (Oskar, kl. 7), Historia Jamala była w wielu momentach bardzo poruszająca i podczas oglądania wywołała mnóstwo emocji (Maja, kl. 7), Podobał mi się film i pozytywnie mnie zaskoczył, ponieważ po przeczytaniu opisu myślałam, że to będzie nudny film. Okazał się poruszający i dający do myślenia. (Karolina, kl. 7) Film „Slumdog” zawiódł mnie. Bajkowe sceny i przerysowani bohaterowie od początku mnie zniechęcili. (Agata, kl. 7).

Warsztaty w Muzeum Narodowym

14 czerwca uczniowie klas drugich gimnazjum uczestniczyli w zajęciach dotyczących sztuki końca XIX wieku w Muzeum Narodowym. Analizowali i interpretowali dzieła wybitnych artystów: Jacka Malczewskiego, Stanisława Wyspiańskiego i Józefa Mehoffera. Warsztaty były uzupełnieniem lekcji języka polskiego dotyczących sztuki Młodej Polski.

Anna Fligiel-Żuczek

W Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie

14 czerwca klasy siódme odwiedziły ogródek meteorologiczny w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Uczniowie na terenowej lekcji geografii nauczyli się rozpoznawać i mierzyć m.in. temperaturę, kierunek i siłę wiatru. W trakcie zajęć mieli możliwość sprawdzenia wyposażenia klatki meteorologicznej oraz wykonania pomiaru wielkości opadów atmosferycznych.

Magdalena Żmijewska

PRACE SAMODZIELNE czerwiec 2018

W dniach 11 i 12 czerwca odbyły prezentacje prac samodzielnych. Uczniowie gimnazjum oraz klas siódmych prezentowali przed nauczycielami oraz rówieśnikami efekty przygotowania i wykonania prac samodzielnych z różnych przedmiotów. Ocena z pracy samodzielnej jest składową ocen: merytorycznej i oceny za prezentację. W skład tej drugiej wchodzą takie elementy jak: spójność i płynność wymowy, gestykulacja i mimika, kontakt z widownią oraz wykorzystanie rekwizytów i technik prezentacji.
W ciągu dwóch dni społeczność szkolna obejrzała kilkadziesiąt wystąpień. Tematyka ich była bardzo różnorodna, wykraczała poza realizowane w szkole programy. Poznaliśmy żółwia Gutka; czasy, w których przyszło żyć Marii Antoninie; szukaliśmy zastosowań Wstęgi Möbiusa, spacerowaliśmy po Biebrzańskim Parku Narodowym, na chwilę przenieśliśmy się na inne planety i kontynenty np. do Buthanu, uczyliśmy się pisać haiku, próbowaliśmy dociec, skąd wziął się fenomen książek Aghaty Christie. Wiele się od siebie nauczyliśmy. Pod koniec pierwszego dnia prezentacji wszyscy mieli okazję obejrzeć wybuch wulkanu. Eksperyment w wykonaniu Marysi Bejm z kl. 2 a wzbudził ogromne zainteresowanie publiczności.


Prezntacja prac samodzielnych - galeria

Jak nie czytam(y), jak CZYTAM(Y)!

8 czerwca 2018 roku między godz. 10.00 a 14.00 tysiące uczniów z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Organizatorem akcji JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM były biblioteki. Bicie rekordu czytających jednym momencie było tylko pretekstem; chodziło o to, by poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie. Po prostu chcemy, by uczniowie miło sobie poczytali w gronie koleżanek i kolegów. Bez wielkiej ideologii i politycznych patronów. By książka kojarzyła się z rozrywką, a nie szkolnym obowiązkiem. By uczniowie, którzy na co dzień czytają, zobaczyli, że nie są jedyni, a ci, którzy tego nie robią, mieli okazję spróbować - twierdzą organizatorzy akcji.
I jak nie czytamy, jak CZYTAMY! Akcja w naszej szkole odbywała się w dwóch przestrzeniach: na zielonej szkole dla klas 1-6 i na trawie przed budynkiem szkolnym dla klas 7 i 2-3 gimnazjum. Pogoda sprzyjała młodym czytelnikom. Starsi uczniowie mogli też kolorowymi kredami wypisać tytułu wybranych książek na chodnikach. Powstała alejka pełna kolorowych wpisów, która przyciągnęła uwagę przechodniów.


Jak nie czytam(y), jak CZYTAM(Y)!- galeria

DOM STEFANA ŻEROMSKIEGO. KONSTANCIN-JEZIORNA

8 czerwca uczniowie klasy 2a i 3a wybrali się na wycieczkę do Konstancina-Jeziorny. Zwiedziliśmy dom Stefana Żeromskiego - miejsce pełne pamiątek po wielkim pisarzu okresu Młodej Polski, w którym autor „Syzyfowych prac” spędził ostatnie pięć lat swojego życia. W Konstancinie znajduje się ławeczka pisarza, na której nie omieszkaliśmy usiąść. Po literackiej przygodzie odpoczywaliśmy w Parku Zdrojowym. Wszystkim polecamy wycieczkę w te strony!

Anna Fligiel-Żuczek, Katarzyna Rudnicka

LEKCJA Z MISTRZEM REPORTAŻU.
Spotkanie z Anną Bikont

6 czerwca odbyła się nietypowa lekcja języka polskiego dla klas trzecich gimnazjum – spotkanie z Anną Bikont, tegoroczną laureatką Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki.
Anna Bikont – dziennikarka i pisarka, pracowała w zespole „Tygodnika Mazowsze”, pisma podziemnej Solidarności, współtworzyła „Gazetę Wyborczą”, z którą związana jest do dzisiaj. Jej książki to m.in. „My z Jedwabnego” (nagroda historyczna „Polityki”, European Book Prize, National Jewish Book Award), „Pamiątkowe rupiecie. Biografia Wisławy Szymborskiej” (w duecie z Joanną Szczęsną, książka wyróżniona Wielką Nagrodą Fundacji Kultury), „Lawina i kamienie. Pisarze wobec komunizmu”.
Rozmowa z Gościem toczyła się przede wszystkim wokół nagrodzonej książki "Sendlerowa. W ukryciu", ale udało się również porozmawiać o innych bohaterach autorki, np. Wisławie Szymborskiej czy pisarzach z czasów PRL-u. Lekcja przebiegała w niezwykłej atmosferze! Pani Anna to ciepła i serdeczna osoba, otwarta na rozmowę. Bardzo wyczerpująco odpowiadała na pytania zadawane przez publiczność, a potem cierpliwie podpisywała książki. Rzadko mamy okazję porozmawiać z tak wybitnymi twórcami literatury współczesnej. Więcej

LEKCJA Z MISTRZEM REPORTAŻU- galeria

Maja Szeszkowska finalistką Konkursu Kuratoryjnego z Języka Polskiego

Uczennica kl. 7 b, Maja Szeszkowska została finalistką Konkursu Kuratoryjnego z Języka Polskiego. Zanim otrzymała ten zaszczytny tytuł, musiała przejść przez dwa trudne etapy konkursu (szkolny i rejonowy). Materiał obejmował listę lektur i zagadnień, ktore wykraczały poza podstawę programową z języka polskiego w szkole podstawowej. Wymagał od ucznia samodzielnego docierania do wiedzy oraz korzystania z wielu źródeł. Nauczycielem przygotowującym Maję do konkursu była pani Magdalena Sadowska-Maciejewska.
Gratulujemy!

Jan Kowalczewski finalistą Konkursu Kuratoryjnego "Logia 18"

Uczeń kl. 3 a gimnazjum, Jan Kowalczewski został finalistą Konkursu Kuratoryjnego "Logia 18". Nasz zwycięzca musiał przejść dwa etapy konkursu (szkolny i rejonowy), aby dostać się do finału. Materiał obejmował zagadnienia związane z programowaniem w Python. W dwóch pierwszych etapach Janek uzyskał maksymalną do zdobycia liczbę punktów. Nauczycielem informatyki Janka jest pan Wojciech Rogowicz. Gratulujemy!

„PILOCI” w Teatrze ROMA – wrażenia po spektaklu

16 maja z moją szkołą udałam się do Romy - Teatru Muzycznego w Warszawie. Zobaczyłam tam ciekawy musical pod tytułem „Piloci”. Opowiadał historię czterech polskich pilotów, którzy najbardziej na świecie, chcieli walczyć z Niemcami podczas II wojny światowej. W spektaklu ujęły mnie efekty audiowizualne, które (choć często bywam na różnych przedstawieniach) dotychczas widziałam rzadko. Ekrany multimedialne i wyświetlane na nich filmy pomogły zwizualizować sceny powietrzne, które miały znaczny wpływ na przebieg opowiedzianej historii. Bardzo podobała mi się też choreografia, która w każdym momencie występu zachwycała mnie profesjonalizmem tancerzy i bogatą gamą rekwizytów oraz kostiumów. Niektóre sceny nie przypadły mi do gustu. Wbrew pozorom, nie do końca zaciekawiło mnie rozpoczęcie i zakończenie spektaklu. Początek był dość monotonny - oczekiwałam rozwoju akcji, natomiast koniec zbyt nieprawdopodobny i przedramatyzowany. Poza tym całość robiła bardzo dobre wrażenie. Czas trwania spektaklu minął mi bardzo szybko.
Serdecznie polecam „Pilotów” każdemu, kto jest fanem musicalu.
Recenzje uczniów (więcej)

Wanda Wasilewska , kl. 7b

„Eko Trendy” w naszej szkole

„EkoTrendy” to projekt z zakresu edukacji ekologicznej, którego celem jest zainteresowanie dzieci i młodzieży z warszawskich szkół podstawowych i gimnazjalnych tematyką odpowiedzialnej konsumpcji. W kwietniu uczestniczyli w nich uczniowie klas siódmych.
Podczas trzygodzinnych warsztatów animatorzy poruszyli takie zagadnienia jak kupowanie ubrań, jedzenia i elektroniki. Uczniowie dowiedzieli się, że każdy produkt kryje w sobie pewną historię, a jego produkcja i użytkowanie niesie za sobą skutki dla środowiska naturalnego; poznali nowe trendy w ekologii m.in. modę na wypożyczanie; naprawianie, zamiast wyrzucania; na kupowanie „z drugiej ręki”; na „przetwarzanie” starego w nowe oraz silny trend o nazwie MINIMALIZM.
Zajęcia składały się z części teoretycznej (prezentacja połączona z dyskusją) oraz praktycznej. Uczniowie zostali podzieleni na grupy. Wykorzystując metodologię design thinking, czyli kreatywnego prototypowania, projektowali ekologiczne produkty, usługi itp. Projekt „Eko Trendy” ma zachęcić młodych ludzi do zastanowienia się i reflekcji w czasie dokonywania zakupów.

Eko Trendy- galeria

TRÓJMIASTO KLAS TRZECICH

W dniach 25-27 kwietnia uczniowie klas trzecich wraz z wychowawcami, panią Anną Fligiel-Żuczek i panią Bożeną Krzyżanowską wybrali się na wycieczkę do Trójmiasta. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty na Westerplatte - najbardziej znanego symbolu oporu Polski przeciw najazdowi hitlerowców. Po ważnej lekcji historii udaliśmy sie na spacer po sopockim molo. Następnego dnia zwiedzaliśmy gdańską starówkę i Muzeum II Wojny Światowej. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem tego niezwykłego miejsca. W drodze powrotnej do Warszawy udaliśmy się do Malborka, gdzie za sprawą ciekawej opowieści przewodnika przenieśliśmy się w czasy średniowiecza. Po obiedzie, w restauracji po rewolucjach Magdy Gessler, wróciliśmy szczęśliwie do domu.


Trójmiasto, zamek w Malborku- galeria

MATKI I SYNOWIE W TEATRZE POLONIA

W marcu uczniowie klas drugich i trzecich oglądali sztukę
Matki i synowie w Teatrze Polonia. To wielokrotnie nagradzana sztuka, grana z powodzeniem na Broadwayu. Matka (brawurowa rola Krystyny Jandy) nieżyjącego Andre odwiedza Michaela – byłego partnera swojego syna. Kobieta jest pełna nienawiści i uprzedzeń. Nie może przyjąć do wiadomości, że jej syn był homoseksualistą. Sercem spektaklu jest konflikt między matką a dawnym partnerem syna, jego nowym towarzyszem i wychowywanym przez nich dzieckiem. O tolerancji, trudnych relacjach w rodzinie, a przede wszystkim o nas samych. Warto obejrzeć. Polecamy!

Na wielkiej scenie
„NIEDŹWIEDŹ WOJTEK. HISTORIA ARCYPOLSKA”

W lutym uczniowie drugich klas gimnazjum oraz klas siódmych szkoły podstawowej obejrzeli spektakl Teatru Dramatycznego M.st. Warszawy pt. „Niedźwiedź Wojtek”. Jak młodzież oceniła przedstawienie? Przeczytajcie ich opinie. WIĘCEJ

Spotkanie wielkanocne

Tradycyjnie tuż przed Wielkanocą spotkaliśmy się przy suto zastawionym stole. Uczniowie klas VII przygotowali bardzo ciekawą prelekcję o świątecznych zwyczajach. Potem wszyscy podzieliliśmy się jajkiem i składaliśmy świąteczne życzenia.

Na szkolnej scenie.
„O kobietach, które zmieniły świat”

21 marca połączyliśmy trzy ważne święta. W ramach Międzynarodowego Dnia Kobiet (8 marca), pierwszego Dnia Wiosny (21 marca) i Międzynarodowego Dnia Teatru (27 marca) uczniowie naszej szkoły przygotowali przedstawienie „O kobietach, które zmieniły świat”. Zaprezentowali scenki z życia sławnych kobiet, m.in. Margaret Thatcher, Marii Curie-Skłodowskiej, Ireny Sendlerowej. Scenariusz spektaklu na podstawie książki pt. „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” napisała Aleksandra Wilk - uczennica klasy 3b. Ola była również reżyserem. To niezwykłe wydarzenie artystyczne zaangażowało wielu uczniów z różnych klas. Nasza młodzież potrafi zmieniać rzeczywistość, bowiem na 45 minut przenieśliśmy się do innego świata. Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji (zjęcia z prób i spektaklu)
GALERIA

Wizyta uczniów w Muzeum Narodowym. PADEREWSKI. Wystawa czasowa

W piątek, 23.03.2018 r. uczniowie trzecich klas gimnazjum pod opieką nauczycielek, Katarzyny Rudnickiej i Anny Fligiel-Żuczek odwiedzili Muzeum Narodowe. Kto chciałby odwiedzić to miejsce i obejrzeć wystawę poświęconą Ignacemu Janowi Paderewskiemu, znajdzie potrzebne informacje tutaj: http://www.mnw.art.pl/wystawy/paderewski,211.html
więcej

WYRÓŻNIENIA dla uczennic naszej szkoły w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim ODKRYWAMY TALENTY PRZYSZŁOŚCI

16 marca w Bemowskim Centrum Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie 9 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego ODKRYWAMY TALENTY PRZYSZŁOŚCI, którego organizatorem są Szkoły Pro Futuro w Warszawie.
Cieszymy się z literackiego sukcesu! Zofia Romańczuk, uczennica kl. 7a i Zuzanna Zumrawi-Makacewicz z kl. 3 a gimnazjum to finalistki tegorocznej edycji konkursu. Obie uczennice zostały uhonorowane WYRÓŻNIENIEM. Gratulujemy! W konkursie wzięło udział ponad sześćset osób z całej Polski. więcej

Niecodzienna lekcja. O nurkowaniu, faunie i florze oraz o segregacji śmieci

W ubiegłym tygodniu w progach naszej szkoły gościliśmy pana Aleksandra Chmiela, instruktora i założyciela warszawskiej szkoły "Komando foki". Jako jedyni w Polsce na taką skalę prowadzą zajęcia nurkowe wyłącznie z dziećmi.
Nasz gość opowiadał o swojej pasji, jednocześnie zachęcając do nurkowania i poznawania podwodnego świata. Prezentował sprzęt, z którego korzystają nurkowie. Uświadomił nam również, jak ważne jest dbanie o naturalne środowisko, ochrona fauny i flory. Podkreślał znaczenie codziennego segregowania śmieci. Zdradził także niektóre gesty, jakimi porozumiewają się nurkowie pod wodą.
W lekcjach uczestniczyli uczniowie klas 7 oraz 2 i 3 gimnazjum.

Strona [1] 2] Archiwum strony