Lekcja w kinie - „Cudowny chłopak” (reż. Stephen Chbosky)

Film doskonale obrazuje trudności, z jakimi borykają się osoby odróżniające się od społeczeństwa, a także jak są przez nie odbierane. Jednak opowieść nie jest całkowicie poświęcona Auggiemu, lecz także osobom z jego otoczenia. Ukazane są problemy siostry bohatera, jego kolegi Jacka Willa oraz dawnej przyjaciółki rodziny chłopca. Fenomenalną rolę odegrali również Julia Roberts oraz Owen Wilson, wcielając się w rodziców Auggiego i pokazując ogrom pracy, który włożyli w to, by utwierdzić syna w przekonaniu, że nie jest w niczym gorszy od swoich rówieśników. Wymagało to wielkiego poświęcenia, a także często rezygnacji z własnych planów.
Obraz wzbudza wiele pozytywnych uczuć i wzruszeń, a także skłania do refleksji. Uważam, że zarówno młodzież jak i dorośli (rodzice) powinni udać się na ten film, ponieważ poruszony problem funkcjonuje w społeczeństwach od bardzo dawna i jest jak najbardziej aktualny.

Marysia Etienne, kl. 3a