Program WARTOŚCI. Po filmie Dwie korony

Film, na który wybraliśmy się ze szkołą, był dokumentalno-fabularny. Przyznam szczerze, że nie jest to mój ulubiony gatunek. Sama postać była ciekawa. Dokonania oraz niezwykła wiara godna naśladowania. Film byłby o wiele bardziej ciekawy i łatwiejszy w odbiorze, gdyby nie liczne wstawki profesorów i duchownych opowiadających o życiu Maksymiliana Kolbe. Treść projekcji była jednak fascynująca i miała charakter dydaktyczny. Mimo wszystko cieszę się, że poznałam bliżej postać Świętego. Mimo że nie jestem osobą wierzącą, to film mnie wzruszył i zainteresował.

Alicja Astrau, kl. 2b

Moim zdaniem film nie był najciekawszym filmem w moim życiu. Zdecydowanie nie przemawia do mnie forma połączenia produkcji dokumentalnej z fabularną. O wiele bardziej podobałby mi się, gdyby miał tylko fabułę. Uważam, że byłby wtedy bardziej przyciągający uwagę i mniej monotonny. Plusem filmu była niewątpliwie gra aktorska. .

Kalina Brzozowska, kl.2a

Według mnie sama postać ojca Kolbe jest bardzo ciekawa i inspirująca. Film jednak był trochę nudny, a efekt szczególnie psuły wypowiedzi ojców franciszkanów. Mimo że tragiczna, to najciekawsza była scena w obozie. Wielkie miłosierdzie i poświęcenie okazał ojciec Maksymilian podczas śmierci głodowej, gdy modlił się do Niepokalanej.

Matylda Wójcik, kl. 2b

Moim zdaniem historia przedstawiona w filmie była bardzo ciekawa, ale sposób przedstawienia pozostawiał wiele do życzenia. Nastrój filmu psuły ciągłe wstawki wypowiedzi ludzi. Nie pozwalały one wczuć się w klimat filmu. Uważam, że gdyby zastąpić wypowiedzi profesorów scenami fabularnymi, to byłoby o wiele ciekawiej.

Patryk Fotyga, kl. 2b

Nasza szkoła wyruszyła na starcie z filmem pt. Dwie korony. Dlaczego starcie? Ponieważ najzwyczajniej w świecie seans był nudny. Gra aktorska spełniała wysokie standardy. Kilka kadrów zapierało dech w piersiach. Fabuła zainteresowała duże grono osób. W czym zatem problem? Przede wszystkim w formie produkcji. Twórcy usiłowali ciekawie połączyć film fabularny z dokumentem, ale skutki były marne. Mimo wszystko doceniam dokonania ojca Maksymilian

Aleksandra Kowalczewska, kl.2a