Byliśmy na grobach Alka, Rudego i Zośki - uczniowie klasy 3a

Powązki o tej porze roku są niezwykle piękne. Będąc tam, mogliśmy się dowiedzieć o bohaterach, którzy bronili wolności. Uważam, że w każdej szkole powinna być taka lekcja.

Ania Michalik

Dotyka, wzrusza, motywuje, napędza do działania. Książka Aleksandra Kamińskiego pt. "Kamienie na szaniec" ukazuje wiele wartości, wywołuje mnóstwo emocji. Po przeczytaniu lektury czuć niedosyt. Jakby historia Alka, Rudego i Zośki miała trwać dalej. I choć ich opowieść już się skończyła, to między innymi dzięki nim polska historia może trwać dalej.

Nina Piątek

Lektura "Kamieni na szaniec" oraz odwiedziny grobów Alka, Rudego i Zośki są dla mnie jak wehikuł czasu. Zobaczyłem heroizm moich rówieśników. Pomyślałem, czy ja też bym tak postąpił? Nie wiem. Chyba nie wystarczyłoby mi odwagi. Książka "Kamienie na szaniec" jest lekcją człowieczeństwa i samodyscypliny.

Mikołaj Łukasiewicz