LITERACKIE WALENTYNKI.
Spotkanie z pisarką, Agnieszką Tyszką.
Rozstrzygnięcie X edycji Walentynkowego Konkursu Literackiego.

Trzy równorzędne NAGRODY otrzymali: Mikołaj Cholewiński za miniaturę pt. „Haiku”, Julia Felak za wiersz pt. „Cząstka mnie”, Zuzanna Makacewicz-Zumrawi za wiersz pt. „Nic”.
W gronie WYRÓŻNIONYCH znaleźli się: Szymon Cohen z kl. 7b – wiersz pt. „Co to jest miłość?”, Anna Michalik z kl. 3a – wiersz pt. „Idealny”, Wiktor Mroczek z kl. 7a - wiersz pt. „Przeciw walentynkom”, Maja Szeszkowska z kl. 7b - opowiadanie bez tytułu (Ludzie od zawsze...), Jakub Sobiecki z kl. 3a – wiersz bez tytułu (Siwiuteńcy...), Aleksandra Wilk z kl. 3b – wiersz pt. „Milion dwieście i więcej”, Mikołaj Witkowski z kl.3a - wiersz bez tytułu (O miłości...).
Pisarka podzieliła się refleksjami na temat lektury tekstów młodych autorów. W tym roku przeważały teksty liryczne. Przeczytała dwadzieścia dwie prace literackie. Cieszył ją fakt, że autorami byli również chłopcy. Zachęcała gimnazjalistów i uczniów starszych klas szkoły podstawowej do wyrażania siebie poprzez pisanie.
Wszyscy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Laureaci mogą odziennie pić herbatę w kubeczkach specjalnie zaprojektowanych i przygotowanych na tę okazję, a wyróżnieni czytać książkę pt. „Zielone słońce” Marcina Kowerczyka. Rozmowę z autorką książek poprowadzili: Emilia Wojtacha i Szymon Cohen. Znalazł się także czas na pytania, które zadawała publiczność. Na koniec sympatycznym akcentem uroczystości okazały się indywidualne rozmowy i rozdawanie autografów.

Magdalena Sadowska-Maciejewska, Anna Fligiel-Żuczek