Certyfikat

kliknij po więcej informacji

Otrzymaliśmy tytuł
"Bezpieczna Szkoła"

Projekt edukacyjny
LIBRUS

Strona logowania do dziennika

Informacje
certyfikat Ja Czytam

Sukcesy szkoły
Adres szkoły
Społeczna Szkoła Podstawowa Integracyjna
nr 100 STO
ul. Bogusławskiego 6a
tel.0226696225; 504257199
Dyrektor: ttatkowski@o2.pl
Sekretariat: sekretariatgim14sto@op.pl

konto bankowe:
BANK PKO:
39102010260000190202234086
Przekaż na 1% podatku
Konkurs

Najlepsza szkolna witryna
internetowa w konkursie
Interkl@syPostHeaderIcon Wyjazdy

Nasze gimnazjum, mając na celu wszechstronny rozwój uczniów, realizuje program edukacyjny i wychowawczy stosując różne formy pracy z młodzieżą.

Jedną z form realizacji programu szkoły są wspólne wyjazdy uczniów i nauczycieli.
W każdym roku szkolnym organizujemy trzy obowiązkowe wyjazdy:

  1. Wyjazd integracyjny - trzy-cztero dniowa wycieczka odbywająca się na przełomie września i października, mająca na celu stworzenie możliwości lepszego poznania się wszystkim uczniom naszej szkoły. Wspólne spędzanie wolnego czasu jest doskonałą okazją do realizowania zadań ułatwiających integrację grupy.

  2. Biała szkoła - siedmio dniowy wyjazd w okresie zimowym połączony ze startem naszych uczniów w Mistrzostwach Polski Szkół Niepublicznych w sportach zimowych. Celem wyjazdu jest nauka i doskonalenie umiejętności jazdy na nartach i snowboardzie. Podczas białej szkoły uczniowie nie mają standardowych lekcji, ich nauka w tym okresie polega na wypełnianiu kart pracy i wykonywaniu specjalnie przygotowanych zadań, za które po powrocie otrzymają oceny.

  3. Wyjazd zagraniczny - siedmio-ośmio dniowy wyjazd turystyczno-krajoznawczy, odbywający się w maju lub czerwcu. Celem wycieczki jest poznanie kultury, tradycji, zwyczajów innych narodów, oraz zwiedzanie ciekawych miejsc i zabytków kultury.W ostatnich latach odwiedziliśmy:
Włochy (maj 2010r.)
Budapeszt i Wiedeń (maj 2009 r.)
Paryż (maj 2008 r.)
Pragę (maj 2007 r.)

Poza obowiązkowymi wyjazdami organizujemy różnego rodzaju wycieczki w ramach zajęć dodatkowych: fakultetów i kół zainteresowań.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych wyjazdów znajdujących się w zakładce GALERIA

Poniżej możecie państwo zapoznać się z przykładowym programem jednej z naszych wycieczek zagranicznych.

Program wycieczki do Wiednia i Budapesztu która odbyła się w maju 2006 r.

1 dzień

wyjazd z Warszawy o godz. 700. przyjazd pod Bratysławę w godzinach wieczornych, kolacja i nocleg.

2 dzień

po śniadaniu wyjazd do Wiednia zwiedzenie : m.in. Ringu (Ratusz, Parlament, Muzeum Przyrodnicze, lub Muzeum Historii Sztuki), Starego Miasta Hofburgu (zimowej rezydencji cesarzy austriackich),Katedry św. Stefana, Parku Miejskiego z pomnikiem Johanna Straussa, Opery, kościoła św. Karola Boromeusza, Secesji, Pomników Goethego, Schillera i Mozarta. Nocleg pod Bratysławą.

3 dzień

po śniadaniu wyjazd do Wiednia zwiedzanie: Schoenbrunnu (letniej rezydencji cesarzy austriackich) oraz Kohlenbergu (kaplicy Jana III Sobieskiego) w drodze powrotnej wizyta na Grinzingu (starym miasteczku winiarzy) i zwiedzanie budynków projektowanych przez współczesnego architekta Friedensreicha Hundertwassera.
Popołudnie w lunaparku Prater.
Kolacja i nocleg w Budapeszcie.

4 dzień

po śniadaniu zwiedzanie Budapesztu: Plac Bohaterów z pomnikiem Milenium, Parlament, Wyspa Małgorzaty, Góra Gelerta, Stare Miasto z Basztą Rybacką i kościołem Macieja skąd roztacza się wspaniała Panorama Budapesztu i Dunaju. Kolacja i nocleg.

5 dzień

po śniadaniu wyjazd w Zakole Dunaju. Zwiedzanie najstarszej węgierskiej rezydencji królewsko-kościelnej ze wspaniałą bazyliką w Esztorgom, ruin zamku w Wyszegradzie, gdzie urodziła się polska królowa Jadwiga oraz malowniczego miasteczka o niepowtarzalnej śródziemnomorskiej atmosferze - Szentendre. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień

po śniadaniu wyjazd do Polski. Przyjazd do Warszawy w godzinach wieczornych.

CENA WYJAZDU - 850 ZŁ

Cena obejmuje:
   - przejazd autokarem o podwyższonym standardzie,
   - 5 noclegów w pokojach 3-osobowych,
   - 5 śniadań i 5 obiadokolacji,
   - opiekę pilota, przewodnika, i wychowawców szkolnych,
   - ubezpieczenie KL, NW,
   - wstępy do zwiedzanych obiektów.